Najlepší smoothie mixér – TOP 3 mixéry na smoothie

Smoothies sa stali obľúbenou súčasťou našich jedálničkov. Mnoho ľudí už objavilo výhody domácich smoothies, ktorých zloženie presne poznáte a môžete si namiešať podľa vašich preferencií.

Na trhu existuje veľa smoothie mixérov, ktoré majú veľmi podobné vlastnosti. Ak neviete, ako si v takom množstve vybrať, prečítajte si náš dnešný článok, v ktorom prinášame naše overené tipy na smoothie maker + dôvody, prečo pravidelne piť smoothies.

icon Ktorý smoothie mixér je najpredávanejší?

Čo si všímať keď kupujete smoothie mixér?

Ako nájsť ideálny mixér na smoothies, ktorý bude presne kopírovať vaše potreby?

Jednoducho…

Pri jeho kúpe zvažujte nasledujúce parametre a vlastnosti:

 • Stolný mixér Concept Active Smoothie SM3387 zelenýVeľkosť mixovacej nádoby – podľa počtu osôb v domácnosti si vyberajte aj elektro smoothie mixér. Ak viete, že budete smoothies konzumovať len vy, praktickejšie sú určite menšie modely. Okrem toho je najzdravšie konzumovať smoothies rovno po príprave. Čerstvosť je ich dôležitý benefit, pretože práve v čerstvo pripravenej šťave je najviac vitamínov. Ak ste väčšia rodina, vyberajte naopak smoothie makre s nádobkou s väčším objemom, aby ste pripravili smoothies na jedenkrát pre všetkých.
 • Veľkosť samotného mixéra na smoothie – podľa veľkosti kuchyne a úložného priestoru na linke si zvoľte adekvátnu veľkosť.
 • Praktickosť pri umývaní – veľmi dôležitý prvok. Ak máte stratiť veľa času čistením a umývaním mixéra, pravdepodobne vás to odradí od pravidelného používania. Vyberte si taký smoothie mixér, ktorý sa ľahko a rýchlo rozoberie a jeho komponenty sú vhodné do umývačky riadu. Dotykové mixéry na smoothies sa udržujú čisté jednoduchšie ako tie s rôznymi gombíkmi.
 • Voľba rýchlostí mixovania – bohato postačuje do 5 rýchlostí. Dôležitá je funkcia turbo – maximálna rýchlosť mixéru, pri ktorej dokážete rozmixovať aj zamrznuté ovocie.
 • Výkon motora – tento parameter ovplyvní, ako dobre rozmixované bude vaše smoothie a či smoothie maker dokáže rozmixovať aj tvrdšie častice (napríklad ľad). Vo všeobecnosti sa odporúča výkon motora v smoothie mixéri nad 800 wattov. Výkon motora je často uvádzaný ako najdôležitejší parameter smoothie mixérov, nie je to však tak. Obchodníci to používajú preto, že číselné vyjadrenie wattov sa medzi rôznymi typmi mixérov ľahko porovnáva. Je to však len jeden z faktorov, ktorý prispieva k správne rozmiešanému smoothie, preto sa sústreďte aj na iné vlastnosti.
 • Materiál mixovacej nádoby – najčastejšie sa využívajú materiály sklo, plast a nehrdzavejúca oceľ.
  • Medzi výhody plastu patrí jeho ľahká váha. Naopak, rýchlo naberá pachy a môže sa ľahko zafarbiť. Jeho nevýhodou je aj pomerne nízka životnosť a neekologickosť. Pri kúpe plastového smoothie makera si skontrolujte, či je použitý plast BPA (bisfenol A) free – bezpečný na prípravu potravín.
  • Sklenené nádoby sú síce ťažšie a hrozí riziko rozbitia, nenaberajú však cudzie pachy a sú odolné voči poškriabaniu povrchu. Pri silných typoch smoothie mixérov vám sklenené nádoby z hľadiska bezpečnosti neodporúčame – v prípade zabudnutia nejakého predmetu, napríklad kovovej lyžičky v miske by mohlo dôjsť k rozbitiu skla a k úrazu. Sklenené mixéry na smoothie nie sú vhodné ani do domácností s deťmi.
  • Nehrdzavejúca oceľ je perfektný variant pre ľudí, ktorí neobľubujú plasty a sklo pre nich nie je bezpečné. Je to trváci materiál s dlhou životnosťou. Nevýhodou je to, že neuvidíte proces mixovania a teda neviete, kedy je smoothie adekvátne rozmixované. Chce to však len prax a po pár prípravách si čas budete vedieť odhadnúť aj bez kontrolovania.
 • Ako často budete využívať mixér na smoothie – ľudia, ktorí neplánujú používať smoothie mixér frekventovane, často siahajú po lacných modeloch. Tie však nevymixujú suroviny dostatočne, a preto sa môže stať, že s výsledkom nebudete spokojní. Nemusíte kupovať najdrahší model, no ak nechcete aby smoothie maker ležal na poličke, lebo nebude dostatočne výkonný, vyberajte aspoň strednú triedu. Životnosť kvalitnejších elektro smoothie mixérov je tiež vyššia ako tých lacných, preto z dlhodobého hľadiska ušetríte.
 • Príslušenstvo smoothie mixérov – súčasťou niektorých smoothie makerov sú aj rôzne doplnky – misky na mixovanie orieškov a byliniek, nástavec ktorým môžete nádobku premeniť na smoothie fľašu, paličku na miešanie smoothie a podobne. Zvážte, či budete tieto doplnky reálne využívať.
 • Záruka – kupujte len elektro spotrebiče v záruke, s certifikátmi o bezpečnosti. Vyhnete sa tak nefungujúcim spotrebičom alebo rôznym napodobeninám, ktoré nemusia byť bezpečné. Pri drahších produktoch môže byť záruka dlhšia v porovnaní s lacnými.

Dôvody prečo piť smoothies?

Stolný mixér Delimano NUTRIBULLET 900 PRO FAMILY SET strieborný/zlatý

Ak sa chcete začať stravovať zdravšie, prípadne chudnete, no nechcete jesť fádne jedlo bez chuti, smoothies sú pre vás ideálnym riešením.

Každý deň si môžete pripraviť iné kombinácie, a preto sa vám smoothies nezunujú. Pri správnych kombináciách vám nahradia raňajky alebo desiatu a zároveň vám dodajú veľké množstvo vitamínov.

Povedzme si teda o niektorých benefitoch pravidelnej konzumácie smoothies:

Redukcia váhy

 1. Pri chudnutí vám odporúčame ovocie, ktoré nemá vysoký podiel cukru. Ideálne sú napríklad jahody, maliny, čučoriedky a černice. Vhodné sú pre svoj vysoký obsah bioflavonoidov, ktoré majú dôležitú úlohu v redukcii váhy. Čučoriedky dokonca zabraňujú tvorbe nových tukových buniek.
 2. Zo zeleniny sú vhodné brokolica, kel, uhorka a červená paprika.
 3. Do smoothies nezabúdajte pridať aj oriešky alebo semienka, aby obsahovali aj nejaké množstvo proteínov. Zelenina bohatá na proteíny je špenát a to pre svoj vysoký obsah zdravých tylakoidov. Práve proteíny zaručia, že sa budete cítiť plnšie po dlhšiu dobu.

Kombinovať ovocie a zeleninu v smoothies je vhodné, pretože čisto ovocné smoothies, zvlášť také, ktoré sú z ovocia s vysokým podielom cukru (napríklad hrozno, jablko, slivky), môžu výraznejšie zvýšiť cukor v krvi, čo nie je veľmi prospešné.

Dodržiavanie pitného režimu

Odporúčaný denný príjem vody by mal byť 2 litre, v časoch väčšieho tepla aj viac. Pitím smoothies teda zabezpečíte vášmu telu aj dostatočnú hydratáciu. Množstvo zeleniny a ovocia sú tvorené hlavne vodou. Na rozdiel od rannej kávy, ktorá vás odvodní, smoothies sú pre vás tým správnym začiatkom dňa.

Príjem vlákniny

O dôležitosti vlákniny sa v poslednej dobe začalo viac diskutovať, keďže mnoho z nás jej neprijíma dostatok. Pri mixovaní smoothies v smoothie makeroch sa vláknina nezničí tak, ako pri odšťavovaní v odšťavovačoch. Vláknina vás zasýti a medzi jedlami nebudete mať takú chuť na sladkosti alebo iné nezdravé snacky.

Príkladom ovocia, ktoré vás zasýti na dlhšiu dobu je avokádo. Obsahuje množstvo vitamínov, nachádza sa v ňom viac draslíka ako v banánoch. Nájdete v ňom aj množstvo vlákniny a zdravých tukov. Ďalším benefitom avokáda je jeho vysoký obsah antioxidantov (aktuality.sk).

Denná doporučená dávka vlákniny by mala byť 25 – 30 g na deň. Najviac sa jej nachádza v jablkách, hruškách, avokáde, banánoch, pomarančoch a bobuľovitom ovocí. 

Zlepšenie trávenia

Určite ste už počuli o zelených smoothies, ktorých hlavnými zložkami sú hlavne kel, listový šalát, špenát, zeler a uhorka. Výborne sa kombinujú napríklad s hruškami, jablkami alebo kiwi. Dochutiť ich môžete limetkovou šťavou a mätou. Zelené smoothies sú alkalické a preto sa odporúčajú pri problémoch ako pálenie záhy a reflux. Medzi ďalšie alkalické potraviny patria: mrkva, jahody a čučoriedky.

Zlepšenie imunity

Pri pravidelnej konzumácii smoothies rozhodne pocítite účinky na svoj imunitný systém. Vitamíny, minerály a antioxidanty v smoothies sú v prirodzenej forme a veľmi dobre sa vstrebávajú. Ak chcete z nápoja spraviť antioxidantovú bombu, pridajte dve lyžičky matcha čaju. Takéto smoothie však pite len v dopoludňajších hodinách, pretože vám dodá množstvo energie.

Tekutá forma smoothies je lepšie vstrebateľná

Rozmixované ovocie a zelenina sa vášmu tráviacemu systému spracuje ľahšie a rýchlejšie ako v celej forme. Tým pádom sa vstrebe viac nutrientov a výživných látok. Smoothies sú vhodné aj pre ľudí s ochoreniami ako celiakia a syndróm dráždivého čreva. Vyberajte si však len tie ingrediencie, ktoré sú pre vás bezpečné.

Podpora zdravia kostí

Zelenina a ovocie má vo všeobecnosti veľmi dobré účinky na udržiavanie pevných a silných kostí. Minerály ako kalcium, fosfor a magnézium sa nachádzajú napríklad v banánoch a špenáte. Dôležitý je aj vitamín K, ktorý zabraňuje lámaniu a krehnutiu kostí. Tvorí sa prirodzene v našom čreve, no nájdete ho aj v brokolici.

TOP 3 najlepšie smoothie mixéry

Smoothie mixér Delimano Nutribullet Rx
Kvalita
Hodnotenie - Kvalita
Cena
Hodnotenie - Cena
Celkové skóre
Hodnotenie - Celkové skóre
 • výkon až 1700 wattov – ľahko rozmixuje ovocie, zeleninu, oriešky, semienka, ľad aj mrazené ovocie
 • malé a praktické rozmery
 • obsahuje 2 nádoby: veľkú (0,9 l) a malú (0,5 l) a vďaka praktickému uzatvárateľnému viečku si ho môžete zobrať so sebou
 • ľahké umývanie, komponenty sa môžu umývať aj v umývačke riadu
 • neobsahuje bisfenol A (BPA)
Cena: 199.99 €
Smoothie mixér Concept Active Smoothie SM3386
Kvalita
Hodnotenie - Kvalita
Cena
Hodnotenie - Cena
Celkové skóre
Hodnotenie - Celkové skóre
 • 3 mixovacie nádobky s rôznymi objemom
 • BPA free plasty 
 • zaujímavé farebné prevedenie – mixér oživí dizajn vašej kuchyne
 • odolný voči prevráteniu vďaka technológii Grip
Cena: 26.7 €
Nedostupné
Smoothie mixér Sencor SBL 3200WH
Kvalita
Hodnotenie - Kvalita
Cena
Hodnotenie - Cena
Celkové skóre
Hodnotenie - Celkové skóre
 • smoothie si jednoducho prenesiete aj so sebou 
 • ľahká údržba
 • BPA free plasty
 • smoothie mixér Sencor je vybavený protišmykovou podložkou, minimálne riziko prevrhnutia
Cena: 13 €

Ak hľadáte jednoduchý a lacný smoothie mixér

Smoothie mixér Sencor SBL 2202BL
Kvalita
Hodnotenie - Kvalita
Cena
Hodnotenie - Cena
Celkové skóre
Hodnotenie - Celkové skóre
 • mixér Sencor má 300 W motor
 • 2 mixovacie fľaše s rôznym objemom – 300 a 600 ml
 • tlačítko pulse na maximálny výkon
 • kvalitné titánové nože, uchovávajú prospešné vitamíny, bránia oxidácii
Cena: 15.9 €
Nedostupné

Zhrnutie

Smoothie mixér odporúčame kúpiť každému, kto chce prirodzene a ľahko podporiť svoje zdravie. Príprava smoothies je veľmi jednoduchá a rýchla, pri moderných modeloch smoothie makeroch je čistenie otázka pár sekúnd.

Smoothies môže mať každý deň inú podobu a preto sa vám nikdy nezunuje.

BONUS: Smoothie mixér pre náročných - NutriBullet

 • príprava smoothies ale aj polievok do 7 minút
 • smoothies sa pije rovno z nádoby, v ktorej sa pripravuje, málo umývania
 • vhodný aj do umývačky riadu 
 • výkon 1700 W

Zdroje:

easyhealthysmoothie.com

easyhealthysmoothie.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *