O nás

Na stránkach webu online-recepty.sk nájdete zdravé a chutné recepty. Recepty sú zoradené do prehľadných kategórií, ako napríklad: raňajky, polievky, hlavné jedlá, nápoje, zdravé sladkosti, mäso a chuťovky.

Stránka obsahuje viaceré recepty aj pre:

  • celiatikov
  • ľudí s laktózovou intoleranciou alebo alergiou na BKM
  • histaminikov (pri antihistamínovej diéte)
  • tých, ktorí sa stravujú štýlom low-carb
  • vegetariánov, alebo ľudí, ktorí len hľadajú inšpiráciu na bezmäsité jedlá

Aký je cieľ tohto webu?

Priniesť do širšieho povedomia ľudí to, že aj zdravé jedlá môžu chutiť naozaj výborne.

Väčšina receptov na tejto stránke neobsahuje mlieko, cukor (iba zdravšie náhrady, ako napr. stévia) a lepok. Zväčša sú nízkokalorické a s minimom tuku.

Často potrebujete na ich prípravu len minimum času (a niekedy aj minimum financií).

Pod takmer každým receptom nájdete praktické tipy ku konkrétnemu receptu (na čo si dávať pozor, ako ho môžete vylepšiť) ale aj tipy zo života v kuchyni 🙂 Verím, že v mnohom pomôžu začiatočníkom, ale aj pokročilým kuchárom 🙂

Kto za tým stojí?

Ahojte, ja som Hanka 🙂

Milujem varenie (ale hlavne ochutnávanie) jedál.

V kuchyni (ale aj v živote) sa snažím byť minimalistkou. To znamená, že pri varení nepoužívam cukor, tuky a iné zbytočné kalórie. Nielen preto, že som chronický “šetrič”, ale aj pre to, že keď ukrojím nejaké kalórie na jednom mieste, môžem si ich dopriať inde.

Rada experimentujem a keď ma nevie kopnúť múza, pozriem do chladničky a pripravím recept a la “čo chladnička dá”. Často tak vďaka tomu vzniknú nové chutné recepty.

Milujem jedlo a som zástanca toho, že jedlo si treba poriadne vychutnávať! Preto sa to svoje snažím vychutnať si v pokoji, bez rušenia televíziou. Dokonca pri jedení často zatváram oči, aby som si jedlo lepšie vychutnala. Vyskúšajte to aj vy 🙂

Moja obľúbená korenina je cesnak 🙂 Kebyže si mám vybrať len 1 koreninu, ktorú by som mala používať do konca života, neváhala by som. Ďalej takmer v každom recepte používam soľ a čierne korenie + nikdy sa nedá nič pokaziť čerstvými bylinkami.

Bežné omyly v stravovaní

Veľa bežných potravín sa dá pripraviť aj na vode, bez kvapky oleja. Základom je používať veľa vody a ak je to nutné  pokrm podlievať. Jedlo stačí trošku podusiť a nakoniec ho možno pokvapkať zdravším olejom (napr. olivovým).

Vždy ma otravovali reči typu: “džem sa bez cukru nedá pripraviť!”. Väčšina ľudí cukor pridá dokonca aj do kečupu… Sama som zavárala kečup bez zrniečka cukru a vydržal rok (nieže by sa pokazil, ale do roka sa zjedol). Cukor nekupujem už dobrých 10 rokov. Pretože všetko sa dá pripraviť aj bez cukru (najmä tie potraviny, ktoré sú už sami osebe sladké). Ak na sladké nedáte dopustiť, stačí použiť zdravšie sladidlá – stéviu, erythritol, med…

Dúfam, že vám moje recepty budú chutiť! Ak áno, budem rada, ak napíšete komentár. V komentároch rovnako môžete nechať aj iné pripomienky ku receptom (napr. ako recept pripravujete vy, rôzne vylepšenia a podobne).
Ďakujem, že ste sa dočítali až sem a prajem veľa zdaru pri vašom vlastnom experimentovaní v kuchyni a hlavne dobrú chuť!

Ak máte nejaké otázky, neváhajte nás kontaktovať na adrese: info@online-recepty.sk