Recepty

AIP žemľa na burgre (paleo, keto, bez vajec, bez orechov)By HankaAk ste na AIP diéte, poprípade skúšate nízkosacharidovú alebo ketogénnu stravu, nájsť recept na chutný chlieb môže byť náročné. Ak hľadáte recept s nízkym obsahom sacharidov, bez vajec, mliečnych výrobkov a orechov, dúfam, že sa vám tento recept bude páčiť 🙂
Netradičný jelení guláš/stew (AIP, paleo)By HankaV prípade, že máte tlakový alebo pomalý hrniec (rovnako ako ja) všetky suroviny pridáme naraz (okrem kroku č. 4). Doba dusenia sa tak výrazne skráti. Škrob pridáme po dovarení mäsa v pomalom hrnci.
Pita chlieb (AIP, paleo)By HankaNa AIP diéte som ani nedúfala v to, že objavím niečo, čo sa tak veľmi podobá na bežné pečivo. Ale podarilo sa 🙂 Voilá autentický pita chlieb!
“Tavený” vegánsky syr (AIP)By HankaTento syr skvelo nielen vyzerá, ale aj chutí 🙂 Nebudete veriť, že na jeho výrobu nebola použitá ani štipka mlieka...
Čokoládové cookies (vhodné pri AIP, paleo, bez lepku, bez vajec)By HankaSíce to nie sú pravé "čokoládové cookies", no chuťou sa im veľmi približujú. Sú vhodné pre ľudí hlavne na AIP (protizápalovej strave), alebo pre histaminikov (keďže kakao je tu nahradené karobom). Avšak na tejto zdravej maškrte si pochutia aj bežní smrteľníci.